Atletiek

2017


Gauteng Kampioenskappe:

Links na Regs: Neo Molontoa (Verspring); Cheslyn Jacobs (Spiesgooi); Liane Nel (Verspring); Michelle Dercksen (Gewigstoot)

 

2016

Daggies Kampioenskappe 22 Januarie 2016

Junior Victrix: Mbale Kamele

Victor: Kieran Reid

Senior Victrix: Alecia Nagel

Victor: Neo Moloantoa

 

Hekpoort 27 Januarie 2016

1ste Plekke - 21

2de Plekke - 29

3de Plekke - 24


Mooirivier Potchefstroom 30 Januarie 2016

Goud - 6

Silwer - 1

Brons - 4

 

Inter: Laerskool Blyvooruitzicht 03 Februarie 2016

Goud - 17

Silver - 8

Brons - 14

Junior Victrix: Mbale Kamele

Beste Veldatleet - Ethan van Wyk

 

Merafong 10 Februarie 2016

21 Atlete gaan deur; neem deel aan 39 items.

 

Gauteng Kampioenskappe 16 Februarie 2016

Neo Moloantoa - o/12 Hoogspring

Sean Jonker - o/10 Gewigstoot

Marolize Pieterse - o/11 Gewigstoot

Algar Guy - o/13 Gewigstoot en Spiesgooi

Alecia Nagel - o/13 200m en Verspring

 

Gauteng Kampioenskappe 26 en 27 Februarie 2016

Algar Guy - 1ste plek Gewigstoot - Kwalifiseer vir Suid-Afrikaanse kampioenskappe.

 

Suid-Afrikaanse Kampioenskappe 11 en 12 Maart 2016

Algar Guy eindig 12de in die land. Ons is baie trots op die prestasie.

 

2015  

Daggies Kampioenskappe 

 Junior Victrix: Hannah Smith

Victor: Kiean Reid

Senior Victrix: Zane van Deventer

Victor: Arno du Plooy


31/01/2015 Atlete neem deel aan Habitat byeenkoms  in Potchefstroom.


4/02/2015 Inter: Laerskool de Beer - Dagbreek atlete presteer baie goed.

Wen 13 Goud; 20 Silwer en 3 Brons medaljes.

Alecia Nagel - Beste baanatleet

Neo Moloantoa - Beste Veldatleet


10 + 12 /02/2015 Merafong: 20 Atelete gaan deur; neem deel aan 33 items.


19/02/2015 D2: Die volgende atlete kwalifiseer vir die Gauteng Kampioenskappe:

1. Ethan van Wyk (Hoogspring Seuns o/10)

2. Neo Moloantoa (verspring Seuns o/11)

3. Kayla Daffie (Spiesgooi Dogters o/12)

4. Algar Guy (Spiesgooi Seuns o/12)

5. Zane van Deventer (Spiesgooi Dogters o/13)

6. Arno du Plooy (Seuns o/13)

 

6 + 7/03/2015 Gauteng Atletiekkampioenskappe

1. Neo Moloantoa 1ste plek - Verspring. Kwalifiseer vir Suid-Afrikaanse Kampioenskappe.

2. Arno du Plooy 4de plek - Hoogspring

3. Zane van Deventer - 6de plek - Spiesgooi


Agter: (Links na Regs): Arno du Plooy ; Zane van Deventer ; Kayla Daffie; Algar Guy

                          Voor: Ethen van Wyk; Neo Maloantoa (1ste plek - SA's - 5de plek)

  

2014 - D2: 27 atlete neem deel, 6 gaan deur na Gautengkampioenskappe:

                                                            1. Neo Molontoa

                                                            2. Kayla Nataniel

                                                            3. Arno du Plooy

                                                            4. Zane Van Deventer

                                                            5. Lee-Marie Fourie

                                                            6. Francelle Cato


                                                 2014 - Junior Victrix: Nicole Barnard

                                                            Victor: Zander Smith

                                                Senior Victrix: Zane van Deventer

                                                            Victor: Arno du Plooy